ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΜΕ 2 ΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΝΕΩΝ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΛΑΛΑΣ ΚΑΙ ΜΕ 58 ΜΕΤΑΛΛΙΑ

 

Σάρωσαν τα μετάλλια οι αθλητές και οι αθλήτριες του τμήματος τεχνικής κολύμβησης του Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκού στους χειμερινούς αγώνες Βορείου Ελλάδος που πραγματοποιήθηκαν στα Γιάννενα.

 

Οι αθλητές του συλλόγου, που έχει μεγάλη παράδοση στην τεχνική κολύμβηση, κατέκτησαν 58 μετάλλια από τα οποία 31 χρυσά, 17 αργυρά και 10 χάλκινα. Πρόσωπο των αγώνων αναδείχθηκε ο αθλητής του Πανσερραϊκού Χρήστος Βαλαλάς που πέτυχε δύο όρια πρόκρισης για το Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων-νεανίδων (στα 50μ. άπνοια: 15.51 και στα 50μ. επιφάνεια στα 4×50: 16.65) που θα πραγματοποιηθεί από 28 Ιουλίου έως 2 Αυγούστου στην Κωνσταντινούπολη. 

 

Δημήτρης Κόκκινος: «Ο στόχος επετεύχθη»

 

Απόλυτα ευχαριστημένος από την εμφάνιση των αθλητών του στους αγώνες δήλωσε ο προπονητής Δημήτρης Κόκκινος που μιλώντας στην ΕΡΤ Σερρώνείπε: «Είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι. Ο στόχος επετεύχθη. Όλα τα παιδιά έκαναν ρεκόρ και οι όλοι τους είχαν χρόνους στις τρεις καλύτερες επιδόσεις στην κάθε κατηγορία που αγωνίστηκαν. Ο Πανσερραϊκός πήρε μέρος με 30 αθλητές στους αγώνες στους οποίους έλαβαν μέρος 241 κολυμβητές/ τριες από 24 σωματεία.

 

 

Τα αποτελέσματα, τα μετάλλια και οι επιδόσεις των αθλητών-τριων του ΜΓΣ Πανσερραϊκός ήταν: 

 

100μ. Επιφάνειας Εφήβων

4ος Βασίλης Ναυροζίδης 40.90

5ος Ζώης Δαβίτης 43.27

6ος Βασίλης Μίχος 43.75

7ος Χρήστος Καρακασίδης 44.17

 100μ. Επιφάνειας Παίδων

1ος Νίκος – Ηλίας Πλατινάρης 44.30

100μ. Επιφάνειας Παμπαίδων Α’

2ος Νίκος Δαβίτης 50.57

100μ. Διπλά Πέδιλα Ανδρών

2ος Χατζηηλιάδης Στυλιανός 44.49

 100μ. Διπλά Πέδιλα Εφήβων

6ος Θανάσης Σερέτης 49.03

100μ. Διπλά Πέδιλα Παίδων

9ος Χρυσόστομος Τζεβελέκος 54.15

12ος Νίκος Μπογιατζής 58.15

16ος Ευριπίδης Καράμπελας 1.05.17

 

100μ. Διπλά Πέδιλα Παμπαίδων Α’

7ος Βασίλης Καρακασίδης 1.05.16

100μ. Επιφάνειας Νεανίδων

4η Ελευθερία Γεωργιάδου 50.22

100μ. Επιφάνειας

Παγκορασίδων Α’

 4η Ευδοξία Ναυροζίδου 57.28

Μάρθα Νησούδη Υπέρβαση 15μ.

100μ. Επιφάνειας Παγκορασίδων Β΄

2η Πασχαλιά Τζιόγα 58.01

3η  Ελευθερία Καραμούτσου 58.79

 100μ. Διπλά Πέδιλα Νεανίδων

8η Κωνσταντίνα Σκουλίδου 56.10

14η Κωνσταντίνα Αχτσή 1.02.68

100μ. Διπλά Πέδιλα Παγκορασίδων Β’

 

6η Σοφία – Μαρία Δόξα 1.03.84

7η Κοραλία Λώτη 1.04.34

 

 100μ. Διπλά Πέδιλα Προαγωνιστική Κατηγορία Κοριτσών

1η Ευρυδίκη Πατσάογλου 1.13.72

 400μ Υποβρύχιο Παίδων

1ος Κώστας Τζιόγας 3.51.74

 200μ. Επιφάνειας Εφήβων

2ος Ζώης Δαβίτης 1.40.74

 200μ. Επιφάνειας Παμπαίδων Α’

3ος Δημήτρης Πατσάογλου 2.16.11

 200μ Διπλά Πέδιλα Εφήβων

5ος Θανάσης Σερέτης 1.49.42

 200μ Διπλά Πέδιλα Παίδων

8ος Νίκος Μπογιατζής 2.05.01

 200μ Διπλά Πέδιλα Προαγωνιστική Κατηγορία Αγοριών

4ος Ραφαήλ Κόκκινος 2.40.79

200μ. Επιφάνειας Νεανίδων

3η Ελευθερία Γεωργιάδου 1.52.70

 200μ. Επιφάνειας Παγκορασίδων Α’

5η Ευδοξία Ναυροζίδου 2.12.17

200μ. Επιφάνειας Παγκορασίδων Β’

3η Πασχαλιά Τζιόγα 2.12.13

 200μ. Διπλά Πέδιλα Παγκορασίδων Β’

5η Κοραλία Λώτη 2.24.17

200μ. Διπλά Πέδιλα Προαγωνιστική Κατηγορία Κοριτσιών

2η Ευρυδίκη Πατσάογλου 2.43.03

 50μ. Απνοή Ανδρών

1ος Στυλιανός Χατζηηλιάδης  15.79

 50μ. Απνοή Εφήβων

1ος Χρήστος Βαλαλάς 15.51

4ος Χρήστος Καρακασίδης 17.71

Βασίλης Μίχος Άκυρος Έξοδος Κεφαλής

 50μ. Απνοή Παίδων

1ος Νίκος – Ηλίας Πλατινάρης 17.91

 50μ. Απνοή Παμπαίδων Α’

1ος Γιώργος Καζακίδης 22.45

 50μ. Απνοή Νεανίδων

1η Ηλιάνα Βακιρτζή 19.47

3η Κωνσταντίνα Σκουλίδου 20.94

4η Κωνσταντίνα Αχτσή 21.14

 50μ. Απνοή Κορασίδων

2η Σταματία Καλογήρου 22.45

 50μ. Απνοή Παγκορασίδων Α’

1η Μάρθα Νησούδη 23.42

4Χ200μ Επιφάνειας Εφήβων

1ος Πανσερραϊκός με τους: Βασίλη Ναυροζίδη, Βασίλη Μίχο, Ζώη Δαβίτη και Κώστα Τζίογα και χρόνο 6.38.15

4Χ200μ Επιφάνειας Παμπαίδων Α’

1ος Πανσερραϊκός με τους: Νίκο Δαβίτη, Βασίλη Καρακασίδη, Δημήτρη Πατσάογλου και Γιώργο Καζακίδη και χρόνο 8.46.44

4Χ200μ Επιφάνειας Νεανίδων

2ος Πανσερραϊκός με τις: Κωνσταντίνα Σκουλίδου, Κωνσταντίνα Αχτσή, Ηλιάνα Βακιρτζή και Ελευθερία Γεωργιάδου και χρόνο 8.00.81

Δεύτερη ημέρα αγώνων 18/3

400μ. Επιφάνειας Εφήβων

1ος Βασίλης Ναυροζίδης 3.27.50

400μ. Επιφάνειας Παμπαίδων Α’

2ος Νίκος Δαβίτης 4.12.24

3ος Δημήτρης Πατσάογλου 4.44.52

400μ. Διπλά Πέδιλα Εφήβων

5ος Θανάσης Σερέτης 3.56.34

400μ. Διπλά Πέδιλα Παίδων

7ος Χρυσόστομος Τζεβελέκος 4.27.09

10ος Νίκος Μπογιατζής 4.33.28

12ος Ευρυπίδης Καράμπελας 5.36.22

400μ. Διπλά Πέδιλα Παμπαίδων Α’

3ος Βασίλης Καρακασίδης 4.59.82

400μ. Επιφάνειας Νεανίδων

5η Ελευθερία Γεωργιάδου 4.11.01

100μ. Υποβρύχιο Εφήβων

1ος Χρήστος Βαλαλάς 37.99

100μ. Υποβρύχιο Παίδων

 1ος Κώστας Τζιόγας 42.98

100μ. Υποβρύχιο Παμπαίδων Α’

 1ος Γιώργος Καζακίδης 59.18

100μ. Υποβρύχιο Γυναικών

1η Ηλιάνα Κώστογλου 47.74

100μ. Υποβρύχιο Νεανίδων

1η Ηλιάνα Βακιρτζή 54.93

100μ. Υποβρύχιο Κορασίδων

1η Σταματία Καλογήρου 53.73

50μ. Επιφάνειας Εφήβων

2ος Χρήστος Βαλαλάς 17.44

4ος Βασίλης Μίχος 18.84

5ος Χρήστος Καρακασίδης 19.27

6ος Ζώης Δαβίτης 19.64

50μ. Επιφάνειας Παίδων

1ος Νίκος Ηλίας Πλατινάρης 19.66

50μ. Επιφάνειας Παμπαίδων Α’

1ος Νίκος Δαβίτης 21.18

3ος Γιώργος Καζακίδης 24.05

50μ. Επιφάνειας Προαγωνιστική Κατηγορία Αγοριών

Ραφαήλ Κόκκινος Άκυρος Λάθος Επαφή

 50μ. Διπλά Πέδιλα Ανδρών

1ος Στυλλιανός Χατζηηλιάδης 19.81

 50μ. Διπλά Πέδιλα Παίδων

4ος Χρυσόστομος Τζεβελέκος 24.06

12ος Ευριπίδης Καράμπελας 28.61

50μ. Διπλά Πέδιλα Παμπαίδων Α’

3ος Βασίλης Καρακασίδης 28.01

50μ. Επιφάνειας Γυναικών

2η Ηλιάνα Κώστογλου 22.47

50μ. Επιφάνειας Νεανίδων

2η Ηλιάνα Βακιρτζή 21.13

6η Κωνσταντίνα Αχτσή 23.93

50μ. Επιφάνειας Κορασίδων

4η Σταματία Καλογήρου 24.78

50μ. Επιφάνειας Παγκορασίδων Α’

3η Ευδοξία Ναυροζίδου 25.85

Μάρθα Νησούδη Άκυρη

50μ. Επιφάνειας Παγκορασίδων Β’

1η Ελευθερία Καραμούτσου 25.15

2η Πασχαλία Τζιόγα 25.51

50μ. Διπλά Πέδιλα Νεανίδων

9η Κωνσταντίνα Σκουλίδου 24.87

50μ. Διπλά Πέδιλα Παγκοαρσίδων Β’

5η Σοφία – Μαρία Δόξα 29.07

6η Κοραλία Λώτη 29.44

50μ. Διπλά Πέδιλα Προαγωνιστική  Κοριτσιών

2η Ευρυδίκη Πατσάογλου 32.83

800μ. Επιφάνειας Εφήβων

1ος Βασίλης Ναυροζίδης 7.23.01

800μ. Επιφάνειας Παίδων

2ος Κώστας Τζιόγας 7.50.98

800μ. Επιφάνειας Παμπαίδων Α’

2ος Δημήτρης Πατσάογλου 10.39.21



 

 

 

 

 

 

PHOTO GALLERY πρόσφατες προσθήκες φωτογραφιών