![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG_7860.jpg)
Αθλητική Ρομποτική: Βραβεύτηκαν οι αθλητές του Πανσερραϊκού στην ΔΕΘ
Οι αθλητές του πρωτοποριακού τμήματος Robotic-Sports του Πανσερραϊκού στην ΔΕΘ
Βραβεύτηκαν, οι αθλητές Robotic-Sports, του Πανσερραϊκού ΜΓΣ, απο τον υπουργό κ. Άδωνη Γεωργιάδη και τον Ιωάννη Βουτσινά, Προεδρο Ε.Ε.Π, στο περίπτερο του Επιμελητηρίου Πειραιά της Διεθνούς Έκθεσης Θεσσαλονίκης (86η ΔΕΘ).
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG_7860.jpg)
Ο αθλητές ρομπότ της Σερραϊκής ομάδας των Robotic-Sports, Απόλλων Τσελέπης και Δήμητρα Μυλλή κατέκτησαν, στο Κορεατικό πρωτάθλημα KRSA την πρώτη θέση (καινοτομίας και δεξιοτήτων – Junior) στο ομαδικό νέων.
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG_7821.jpg)
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG_7928.jpg)