![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2023/09/robot-epiloges.png)
Αθλητική Ρομποτική: Συνέντευξη του Μανώλη Τσελέπη (Έφορος & Πρόεδρος της Ρομποτικής Ομοσπονδίας)
Η Αθλητική Ρομποτική, απέκτησε επίσημη υπόσταση στην Ελλάδα, με πολύτιμο αρωγό της όλης προσπάθειας, τον σύλλογο του Πανσερραϊκού.
Ο έφορος του τμήματος Robot Sports, κ. Μανώλης Τσελέπης και Πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Αθλημάτων Ρομποτικής και Τεχνολογίας, με έδρα μάλιστα, την πόλη των Σερρών, μίλησε στο τηλεοπτικό κανάλι του Τηλέ-Επιλογές και στην δημοσιογράφο Ελένη Μωραΐτη, για όλες τις νέες ενέργειες πάνω στα θέματα της Ομοσπονδίας, του τμήματος του Πανσερραϊκού και την Διεθνή Ολυμπιάδα του 2024.