![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2023/12/406298049_10159950590743790_421491669406936797_n.jpg)
Βόλεϊ Γυναικών: Πανσερραϊκός ΜΓΣ – ΓΑΙΑ Δράμας 3-0 Σετ
Πανσερραϊκός ΜΓΣ – ΓΑΙΑ Δράμας 3-0 Σετ
Η ομάδα γυναικών του Πανσερραϊκου Μ.Γ.Σ. πανηγύρισε τη νίκη, κόντρα στην ΓΑΙΑ Δράμας με 3-0 σετ, στο ΔΑΚ Σερρών, για την 2η αγωνιστική της ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ στον Δυτικό Όμιλο.
Ο Πανσερραϊκός, συνέχισε δυναμικά στο νέο πρωτάθλημα του βόλεϊ Γυναικών της ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ, αφού επικράτησε της Γαίας Δράμας με 3-0 σετ. Τα κορίτσια του Γιώργου Βαλσαμάκη πρόσφεραν θέαμα στο τάραφλεξ και ενθουσίασαν το Σερραϊκό κοινό, που προσήλθε στο κλειστό της Κοιλάδας για να χειροκροτήσει τα «λιοντάρια».
Η δεύτερη «καθαρή» νίκη, χωρίς απώλειες στα ΣΕΤ, δίνει πλεονέκτημα στον Πανσερραϊκό και την πρώτη θέση στην βαθμολογία μέχρι στιγμής με 6 βαθμούς.
Την επόμενη αγωνιστική, στις 16 Δεκεμβρίου, θα διεξαχθεί το μεγάλο Σερραϊκό ντέρμπι κόντρα στον ΑΟΣ, με τις «ερυθρόλευκες» να είναι τυπικά φιλοξενούμενες, στις Σέρρες.
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2023/12/406195482_10159950588778790_2734734480909350793_n.jpg)
Τα Αποτελέσματα
Η Βαθμολογία:
1 Πανσερραϊκός 6
2 ΓΣ Δράμας 3
3 ΑΟ Σερρών 3
4 Αμυγδαλεώνας 3
5 Καβάλα 0
6 Γαία Δράμας 0
Η επόμενη αγωνιστική (16/12)