![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2024/03/432923726_927062719215586_1525440248583507259_n.jpg)
Κολύμβηση: 1 Χρυσό και 3 Αργυρά για την Πυριλή στο ”5th Edirne Cup”
Με τέσσερα μετάλλια επέστρεψε η Δέσποινα Πυρίλη που αγωνίστηκε με τα Ελληνικά χρώματα στη Διεθνή Κολυμβητική συνάντηση «5th Edirne Cup» στην Ανδριανούπολη.
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2024/03/433269229_927062729215585_294249408668889703_n.jpg)
Η αθλήτρια του ΜΓΣ Πανσερραϊκός κατέκτησε ένα χρυσό μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο και 3 αργυρά στα 50μ. πεταλούδα, 50μ. ελεύθερο και 100μ. ελεύθερο.
Η Σερραία κολυμβήτρια του συλλόγου μας, θα αναχωρήσει για το Graz της Αυστρία την Πέμπτη 5/4, για την Πολυεθνή συνάντηση Κολύμβησης 2024 (Μultination Swim-ming Meet 2024), Aγοριών & Κοριτσιών 16-17-18 ετών.
Την αποστολή της εθνικής ομάδας θα συνοδεύσει και ο προπονητής της αγωνιστικής μας ομάδας Στέργιος Συλαίος.