![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2022/06/pirili-e3011.jpg)
Κολύμβηση: 3η θέση στο διεθνές Comen Cup για την Πυρίλη με την Εθνική ομάδα!
Η Εθνική Ομάδα Παίδων (Κ15-16) και Παγκορασίδων (Κ13-14), συμμετέχει στο Μεσογειακό Κύπελλο Κολύμβησης (COMEN CUP), στη Λεμεσό. Στην αυλαία της 1ης αγωνιστικής, η Ελλάδα κατέκτησε δύο μετάλλια και οι 20 αθλητές της, πέτυχαν σημαντικά ρεκόρ.
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2022/06/comen-3-90c22.jpg)
Η αθλήτρια του Πανσερραϊκού ΜΓΣ, Δέσποινα Πυρίλη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο και βρέθηκε στην 3η θέση, στα 100μ ελεύθερο Παγκορασίδων (Κ13-14).
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2022/06/285521399_2226464744179141_4560717834271766997_n.jpg)
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2022/06/283255115_2226464757512473_3133927090737799218_n.jpg)