![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2024/02/424692371_355783750671890_4286464436670003259_n.jpg)
Μ.Γ.Σ.Π.-ΑμεΑ: 3,75μ. στο Άλμα εις μήκος για την Ξανθίππη Φλωρίδου στην ημερίδα Κλειστού Στίβου
Το Σάββατο 3 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Σερρών «Γεώργιος Τοπτσής» αθλητική ημερίδα κλειστού στίβου κατηγορίας Ανδρών – Γυναικών, Κ18 & Κ16, μια διοργάνωση του ΣΕΓΑΣ Αν. Μακεδονίας Θράκης.
Σημειώθηκαν πάνω από 220 συμμετοχές αθλητών και αθλητριών μεταξύ αυτών και η αθλήτρια του ΜΓΣ Πανσερραϊκός ΑμεΑ, Ξανθίππη Φλωρίδου, η οποία αγωνίστηκε στο Άλμα εις μήκος δίνοντας μια πολύ καλή εμφάνιση για τον πρώτο αγώνα της σεζόν και πετυχαίνοντας το καλύτερο της άλμα στα 3,75.