![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2021/07/ACADEMY-PANSERRAIKOS-BC-21-22-e1627553083523.jpg)
Υπεύθυνος ακαδημιών στην καλαθοσφαίριση του Πανσερραϊκού ο Παναγιώτης Σπανός
Το τμήμα καλαθοσφαίρισης του Πανσερραϊκού Μ.Γ.Σ. ανακοινώνει την συμφωνία, με τον Παναγιώτη Σπανό, ο οποίος αναλαμβάνει υπεύθυνος, όλων των τμημάτων υποδομής μπάσκετ του συλλόγου.
Ο καθηγητής φυσικής αγωγής, με μεταπτυχιακό στην προπονητική, Παναγιώτης Σπανός, ντύνεται στα «κόκκινα», με σκοπό η Ακαδημία του Πανσερραϊκού, να πετύχει τον αναπτυξιακό της χαρακτήρα και τα αυριανά ταλέντα της Σερραϊκής καλαθοσφαίρισης να αγαπήσουν το μπάσκετ και τον αθλητισμό.