![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2021/12/264600863_2264978360311779_6948009225698304981_n.jpg)
Χάντμπολ Ανδρών: Άρης – Πανσερραϊκός Μ.Γ.Σ. 25-18
Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τα «λιοντάρια» μας
Η ομάδα του Πανσερραϊκού στο χάντμπολ ανδρών, ηττήθηκε απο τον Άρη στην Θεσσαλονίκη, με σκορ 25-18, για τον εξ αναβολής αγώνα στον β΄υποόμιλο, του 2ου Ομίλου, της Β΄Εθνικής κατηγορίας.
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2021/12/264517484_2264978473645101_3142361517102107233_n.jpg)
Οι «κόκκινοι» είχαν μέτρια απόδοση, με αρκετά λάθη σε όλη την διάρκεια του αγώνα, δίνοντας την δυνατότητα στην ομάδα του Άρη να έχει το προβάδισμα μέχρι το τέλος. Το μεγαλύτερο πρόβλημα, ήταν η αμυντική λειτουργία, ενώ και στον επιθετικό τομέα η διαχείριση των αθλητών μας δεν ήταν καλή.
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2021/12/264708965_2264978430311772_994192653837494950_n.jpg)
Χαρακτηριστικό της βραδιάς ήταν η αστοχία, με 3 χαμένα πέναλτι και 5 δοκάρια σε ελεύθερα σουτ. Αν αυτές οι ευκαιρίες είχαν μετατραπεί σε γκολ, τότε η κατάληξη του αγώνα θα ήταν ενδεχομένως, διαφορετική.
Για την 5η αγωνιστική (11/12) ο Πανσερραϊκός έχει το ρεπό του, ενώ επιστρέφει στην δράση στις 18/12 με τον αγώνα κόντρα στην ΟΛ.Α.Δ., στην γειτονική Δράμα.