Μπάσκετ Γυναικών: Ιωάννινα ΣΚ 29-79 Πανσερραϊκός STIHL

Ιωάννινα ΣΚ 29-79 Πανσερραϊκός STIHL

Η ομάδα γυναικών του Πανσερραϊκού, επικράτησε των Ιωαννίνων, με σκορ 79-29, για την 7η αγωνιστική, του 2ου Ομίλου στο πρωτάθλημα Γυναικών της Α2, στο νέο κλειστό Ιωαννίνων.

Ο Πανσερραϊκός συνέχισε με το απόλυτο νικών, στον 2ο όμιλο της Α2 γυναικών, κερδίζοντας με άνεση και την ουραγό ομάδα των Ιωαννίνων, με την εντυπωσιακή διαφορά των +50 πόντων. Το παιχνίδι δεν χρήζει ιδιαίτερης κριτικής, αφού η διαφορά δυναμικής των δυο ομάδων, ήταν αρκετά μεγάλη. Τα «λιοντάρια», συγκεντρωμένα στον στόχο τους, θα προετοιμαστούν πλέον για το μεγάλο ντέρμπι με τον Παναθλητικό στις 3/12, στις Σέρρες.

Ο Αγώνας:

Μόνο η πρώτη περίοδος είχε ανταγωνισμό απο τις παίκτριες των Ιωαννίνων με τον Πανσερραϊκό να ξεφεύγει απο νωρίς στο σκορ και να κλείνει το δεκάλεπτο στο +10 (13-23).

Στην δεύτερη περίοδο, τα «λιοντάρια» επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους και άνοιξαν κι άλλο την διαφορά στο +20 (18-38), που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Σκορ Ημιχρόνου | Ιωάννινα ΣΚ 18-38 Πανσερραϊκός STIHL

Ο Πανσερραϊκός στο τρίτο δεκάλεπτο, δεν σταμάτησε τον ξέφρενο ρυθμό του, με τον Πασχάλη Ρούλη, να αξιοποιεί κάθε παίκτρια και δείκτης του σκορ να σταματά στο 58-28, υπέρ τη Σερραϊκής ομάδας.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίκτριες του Πανσερραϊκού, πέτυχαν κάτι σχεδόν μοναδικό, με όπλο την καλή άμυνα, δέχτηκαν μόνο έναν πόντο ενώ αντίθετα σημείωσαν 21 πόντους και πήραν την 7η νίκη στην σειρά, με το ευρύ 79-29.