Χάντμπολ Ανδρών: Πανσερραϊκός Μ.Γ.Σ Cityζεν 24-37 Φοίβος Συκεών

Πανσερραϊκός Μ.Γ.Σ 24-37 Φοίβος Συκεών

Η ομάδα ανδρών του Πανσερραϊκού Μ.Γ.Σ. Cityζεν ηττήθηκε απο τον Φοίβο Συκεών, με σκορ 24-37, στο ΔΑΚ Σερρών για την 1η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας, του 2ου ομίλου.

Για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής, στον 2ο όμιλο, ο Πανσερραϊκός, ηττήθηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος απο τον Φοίβο Συκεών, εντός έδρας, 37-24. Τα «λιοντάρια» είχαν δύσκολο έργο, αφού αγωνίστηκαν, με ένα εκ των φαβορί, του πρωταθλήματος για άνοδο, αλλά έκαναν την προσπάθεια τους και έδειξαν οτι μπορούν να σταθούν ανταγωνιστικά στη νέα κατηγορία.

Ο Αγώνας:

Η Σερραϊκή ομάδα προσπάθησε να μείνει κοντά στο σκορ κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, με τους Θεσσαλονικείς να προσπαθούν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους στο ματς.

Σκορ Ημιχρόνου | Πανσερραϊκός Μ.Γ.Σ 11-14 Φοίβος Συκεών

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το ματς και με καλές αντεπιθέσεις κατάφεραν να πάρουν σημαντικό προβάδισμα και να φτάσουν στη νίκη.

Την επόμενη εβδομάδα στις 28/10 τα «λιοντάρια» αγωνίζονται κόντρα στους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης.

Κυριακή 22/10/23

ΦΕΡΩΝΑΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 10-0 α.α *Αποχώρησε εγγράφως από τον αγώνα ο Φίλιππος Βέροιας

• ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 24-37 (11-14 ημ)