«ΧΡΥΣΟΣ» Ο ΜΑΡΜΑΡΕΛΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΑΣ ΣΤΗΝ ΦΛΩΡΙΝΑ

Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των εφήβων κατέκτησε ο Χρήστος Μαρμαρέλης  στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα χιονοδρομίας που διεξήχθη στο χιονοδρομικό κέντρο Βίγλας στη Φλώρινα.

Ο Σερραίος αθλητής που προέρχεται από μια εκπληκτική και ιδιαίτερα παραγωγική, γεμάτη διακρίσεις, χρονιά ήταν από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος αφού κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία των εφήβων και τη 2η στη γενική κατάταξη (ενιαία κατηγορία ανδρών, νέων και εφήβων).

Προπονητής του Χρήστου Μαρμαρέλη είναι ο πρώην πρωταθλητής του αλπικού σκι Κώστας Συκαράς που είχε κατακτήσει την 51η θέση στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς αγώνες του Σότσι το 2014 και είχε πολλές διακρίσεις σε παγκόσμια πρωταθλήματα.