![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2023/04/339081483_1465506537315672_3029356014829301863_n.jpg)
Αλπικό Σκι: 3η η Καραγιαννάκου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα!
Η αγωνιστική περίοδος στο σκι, ολοκληρώθηκε πριν απο λίγες ημέρες, με το GS στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στον Παρνασσό. Η ομάδα του Πανσερραϊκού, φέτος συμμετείχε με 4 αθλητές στις κατηγορίες Παμπαίδων-Παγκορασίδων και κατάφερε να πάρει την 3η πανελλήνια θέση με την Μαριάννα Καραγιαννάκου.
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2023/04/339071446_3462832430659445_6010391494833000512_n.jpg)
Τα συναισθήματα,για άλλη μια χρονιά,είναι ανάμεικτα. Χαρά,αγωνία,απογοήτευση, αδρεναλίνη αλλά και στεναχώρια κατακλύζουν παιδιά,προπονητές και γονείς. Αυτή είναι όμως η μαγεία του αθλητισμού!
GS αποτελέσματα:
3η θέση: Καραγιαννάκου Μαριάννα
14η θέση: Ανανιαδης Γιώργος
15η θέση:Γκιώσης Γιάννης
17η θέση: Νασσου Χρυσή
Compi αποτελέσματα(Βασιλίτσα 11/03/2023):
7η θέση: Ανανιάδης Γιώργος
13η θέση: Γκιώσης Γιάννης
34η θέση:Μανδηλιώτης Μάριος
43η θέση: Καφετζόπουλος Γιάννης
44η θέση: Γλούφτσιος Ηλίας
11η θέση: Καραγιαννάκου Μαριάννα
23η θέση: Νάσσου Χρυσή
24η θέση: Αναστασιάδου Μαρία
34η θέση: Παναγιώτου Δανάη
35η θέση: Γκουτίδου Αθανασία
Συγχαρητήρια στους προπονητές, Ευριπίδη Παναγιώτου και Γιώργο Γκόγκα, για την επιτυχημένη προετοιμασία των αθλητών, καθώς και στην υποστήριξη του τμήματος, απο τον δραστήριο έφορο Γιάννη Μαρμαρέλη.
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2023/04/338216923_571105271465908_4720526504406602065_n.jpg)
Ο υπεύθυνος προπονητής του τμήματος Ευριπίδης Παναγιώτου, με τον ασημένιο παγκόσμιο αθλητή του σκι Αλέξανδρο Γκινή.