![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2022/10/311575669_556188456506692_92550406461128568_n.jpg)
Ποδηλασία-Τρίαθλο: Πρώτος ο Ιωαννίδης στο κύπελλο δεξιοτεχνίας Β. Ελλάδας!
Μια σημαντική επιτυχία σημείωσε ο αθλητής του τμήματος Ποδηλασίας-Τριάθλου, του Πανσερραϊκού, Χριστόφορος Ιωαννίδης, στο κύπελλο δεξιοτεχνίας βορείου Ελλάδας!
Η Ένωση Ποδηλατικών Σωματείων Μακεδονίας – Θράκης, στο πλαίσιο του αγωνιστικού της προγράμματος, σε συνεργασία με τον Δήμο Θεσσαλονίκης διοργάνωσε αγώνες Κυπέλλου Δεξιοτεχνίας, στις κατηγορίες Παμπαίδων, Παγκορασίδων, Μίνι Μεγάλων και Μίνι Μικρών.
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2022/10/Epsmath-Logo3-featured-image.jpg)
Οι αγώνες διεξήχθησαν, στο πλακόστρωτο της παραλίας Θεσσαλονίκης, σε κλειστή διαδρομή (όπισθεν του Αγάλματος Μ. Αλεξάνδρου), με τον Ιωαννίδη να διαγωνίζεται σε εννέα διαδοχικές δοκιμασίες, παίρνοντας την πρώτη θέση.
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2022/10/310397055_556199803172224_3374165043762640453_n.jpg)
Πολλά συγχαρητήρια απο τους παράγοντες του τμήματος στον αθλητή του Πανσερραϊκού και ευχαριστίες στους χορηγούς.
Καλύτερος, Keramidaris Marine, Κλειδομάνια, Γατίδης Fresh, Ποδήλατα Λαζαρίδης – Podilata Lazaridis, Ροδιά – Παιδικός Σταθμός, Μαγικός Πλανήτης.