Μπάσκετ Γυναικών: Post Game Πανσερραϊκός STIHL 66-45 Απόλλων Πτολεμαΐδας

Πανσερραϊκός STIHL 66-45 Απόλλων Πτολεμαΐδας

Η ομάδα γυναικών του Πανσερραϊκού, επικράτησε του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας, με σκορ, 66-45, για την 2η αγωνιστική, του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας, στο ΔΑΚ Σερρών.

Ο Πανσερραϊκός δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του Απόλλωνα απο την Πτολεμαΐδα και με ωραίο μπάσκετ κατέκτησε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο νέο πρωτάθλημα της Α2. Τα «λιοντάρια» αν και αγωνίστηκαν χωρίς την Καλαμπάκου, είχαν ρυθμό και ο coach Ρούλης έδωσε την ευκαιρία να πάρουν χρόνο συμμετοχής κι άλλες παίκτριες.

Ο Αγώνας:

Στην πρώτη περίοδο, τα κορίτσια του Πανσερραϊκού, έπαιξαν καλή άμυνα και έκλεισαν κάθε διάδρομο προς το καλάθι τους, θέτοντας έτσι τις βάσεις για τη νίκη. Έτρεξαν στο ανοιχτό γήπεδο και ολοκλήρωσαν αιφνιδιασμούς, κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 14-6.

Στην δεύτερη περίοδο, τα κορίτσια του Πασχάλη Ρούλη, πάτησαν το γκάζι… και ξεδιπλώνοντας και τις επιθετικές τους αρετές ανέβασαν κι άλλο τον δείκτη του σκορ στο +15, με το ημίχρονο να κλείνει 32-17.

Σκορ Ημιχρόνου | Πανσερραϊκός STIHL 32-17 Απόλλων Πτολεμαΐδας

Ο Πανσερραϊκός στο δεύτερο ημίχρονο, ξεκίνησε όπως στο πρώτο, χωρίς διάθεση για χαλάρωση με αποτέλεσμα να αυξήσει κι άλλο την διαφορά στο 52-31, σκορ περιόδου.

Το τελευταίο δεκάλεπτο αποτέλεσε τυπική διαδικασία με τον Πανσερραϊκό να ολοκληρώνει την σπουδαία νίκη με σκορ 66-45.