Μπάσκετ Κορασίδων: Πάνθηρες Καβάλας 44-61 Πανσερραϊκός

Πάνθηρες Καβάλας 44-61 Πανσερραϊκός

Η ομάδα κορασίδων του Πανσερραϊκού, επικράτησε των Πανθήρων Καβάλας με σκορ 61-44, για την 6η αγωνιστική, του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ. Αυτή ήταν η 6η ισάριθμη νίκη για την ομάδα μας.

Ο Αγώνας:

Τα κορίτσια του Πανσερραϊκού, δεν ξεκίνησαν καλά τον αγώνα, με το σκορ στα πρώτα λεπτά να είναι 7-2, υπέρ των γηπεδούχων, γρήγορα όμως ισοφάρισαν και πέρασαν μπροστά στο 1ο δεκάλεπτο με σκορ 18-15.

Στην δεύτερη περίοδο, τα «λιοντάρια» επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους και άνοιξαν κι άλλο την διαφορά στο +9 (20-11), με το σκορ ημιχρόνου να διαμόρφωνεται 26-38.

Σκορ Ημιχρόνου | Πάνθηρες 26-38 Πανσερραϊκός

Ο Πανσερραϊκός, συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο, με τη συμμετοχή όλων των κοριτσιών στο παιχνίδι, και ο αγώνας ολοκληρώθηκε, με τελικό αποτέλεσμα 41-66.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες, για την προσπάθεια που κατέβαλαν.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας, που διατήρησαν το αήττητο (6-0) σε μια ακόμη αγωνιστική και συνεχίζουν την πετυχημένη ως τώρα πορεία τους.