Μπάσκετ Νεανίδων: Πανσερραϊκός 44-41 Αστέρας Καβάλας

Πανσερραϊκός 44-41 Αστέρας Καβάλας

Η ομάδα νεανίδων του Πανσερραϊκού, επικράτησε του Αστέρα Καβάλας με σκορ 44-41, στο ΔΑΚ Σερρών, για την 3η αγωνιστική, του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ. Αυτή ήταν η 3η νίκη για την ομάδα μας.

Ο Αγώνας:

Τα κορίτσια του Πανσερραϊκού, ξεκίνησαν καλά τον αγώνα και με καλή άμυνα πήραν μια διαφορά ασφαλείας στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου (13-8).
Η δεύτερη περίοδος, συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό απο τα «λιοντάρια», με το σκορ να αυξάνεται και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 28-17.

Σκορ Ημιχρόνου | Πανσερραϊκός 28-17 Αστέρας Καβάλας

Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα της Καβάλας, συμμάζεψε την άμυνα της και εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του Πανσερραϊκού. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα, οι φιλοξενούμενες, να κλείσουν την διαφορά και να επιστρέψουν στο ματς. Το σκορ περιόδου ήταν 33-31.
Στο 4ο δεκάλεπτο, το μικρό ρόστερ, έβγαλε κούραση στα κορίτσια του Πανσερραϊκού και το παιχνίδι είχε ένταση και πάθος, από τις δύο ομάδες στο παρκέ. Ο αγώνας πήγαινε πόντο-πόντο και στο φινάλε, τα «λιοντάρια» χαμογέλασαν παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα, με σκορ 44-41.